چگونگی استفاده از توربوشارژر در فصل تابستان

1396/4/26
Content Article Detail

توربوشارژر قطعه ای است که در موتورهای احتراق داخلی با پرخورانی هوا به محفظه احتراق، موجب افزایش بازدهی و قدرت خروجی موتور می شود.

از اجزای مهم این قطعه می توان توربین، کمپرسور، شفت و پوسته را نام برد. توربین در مسیر دودهای خروجی سیلندرها قرار گرفته و توسط یک شفت به کمپرسور متصل شده است. کمپرسور نیز در محفظه ای جداگانه در مسیر هوای ورودی موتور می باشد. با عبور دودهای خروجی و برخوردشان با پره های توربین، شفت چرخیده و حرکت دورانی به کمپرسور منتقل می شود. کمپرسور نیز هوای ورودی را فشرده می کند و به سمت دریچه گاز می فرستد. از این رو با توجه به فصل گرما و افزایش دما دانستن نکاتی چند در مورد استفاده از این سیستم می تواند مفید و مهم تلقی شود.
جهت جلوگیری از ورود آسیب به توربوشارژر می بایست بلافاصله بعد از رانندگی با سرعت های بالا یا حرکت در شیب مداوم با خودرو، موتور را بلافاصله خاموش ننمایید. بلکه لازم است اجازه دهید موتور کمی درجا کار کند تا توربوشارژر خنک شود. با توجه به شرایط رانندگی، زمان لازم جهت درجا کار کردن موتور خودرو متفاوت خواهد بود. بعد از سپری شدن زمان لازم برای درجا کار کردن موتور، توربوشارژر خنک شده و راننده می تواند موتور را خاموش نماید.

منبع مقاله : مدیاموتورز

دیدگاه جدید