کمک طراح مک لارن F1 به تیم توسعه‌ی دندروبیوم

1397/12/12
Content Article Detail

مردی که مک لارن F1 اسطوره‌ای را طراحی کرده به فرایند توسعه‌ی هایپرکار الکتریکی دندروبیوم D-1کمک خواهد کرد.

پیتر استیونز همان مردی است که مک لارن F1 و برخی دیگر از خودروهای پرفورمنس همچون جگوار XJR-15 را طراحی کرده و البته یکی از شناخته‌شده‌ترین طراحان دنیای خودرو محسوب می‌شود. تأثیر او روی دندروبیوم زیاد نخواهد بود اما خب همین هم برای پیشبرد اهداف این استارت آپ بریتانیایی و استفاده از شهرت استیونز کافی خواهد بود.واضح‌ترین تفاوت بین پروتوتایپ XP-2 و خودروی رونمایی شده توسط کمپانی حضور آینه‌های جانبی سنتی و برخی ریزه‌کاری‌های جدید اسپلیتر جلوست.استیونز درباره‌ی تأثیر خود روی این خودرو گفته است:
تغییرات کوچک اعمال شده توسط من روی خودروی D-1 باعث شده XP-2 دارای جریان هوای بهتر و همچنین جذابیت روانی یک هایپرکار الکتریکی باشد.

بخش اعظم طراحی D-1 کار شرکت مهندسی پیشرفته‌ی ویلیامز در بریتانیا بوده است. بنا به گفته‌ی شرکت سنگاپوری وندا الکتریک که مالک دندروبیوم می‌باشد، این خودرو قدرت خارق‌العاده‌ی 1800 اسب بخاری و گشتاور 2000 نیوتون متری خواهد داشت. این خودروساز همچنین می‌گوید وزن نهایی خودروی تولیدی به لطف استفاده‌ی گسترده از فیبر کربن، کامپوزیت‌های پیشرفته و آلیاژها برابر با 1750 کیلوگرم خواهد بود. همانند اکثر خودروسازانی با این ابعاد و مقیاس، دندروبیوم D-1 به تکامل خود ادامه خواهد داد و مدل‌های تولیدی از باتری‌های پیشرفته‌ی حالت‌جامد استفاده خواهند کرد. دندروبیوم قول داده این خودرو را علیرغم نگرانی‌های موجود درباره‌ی برگزیت در بریتانیا تولید خواهد کرد.

 

منبع مقاله : پدال

دیدگاه جدید