اولین تجربه رانندگی با مرسدس بنز A220 4Matic جدید

1397/12/22
Content Article Detail

نسل جدید مرسدس بنز A کلاس توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همچنین طراحی سطح بالا نسبت به نسل پیشین، A کلاس نظرها و بازخوردهای مثبت زیادی دریافت کرده و ما نیز اولین بار فرصت رانندگی با نسخه‌ی A220 4Matic آن را داشته‌ایم.

خب A کلاس هم همانند تمامی محصولات مرسدس بنز خودرویی گران است. اگرچه مدل پایه‌ی A220 قیمت 32500 دلاری دارد اما نسخه‌ی چهار چرخ محرک حاضر در این تست دارای تمامی آپشن های قابل سفارش بوده است. از جمله‌ی این آپشن ها می‌توان به سیستم اطلاعات سرگرمی ارتقا یافته‌ی MBUX، تجهیزات ایمنی بیشتر، نورپردازی با 64 رنگ گوناگون و پکیج استایل ای ام جی اشاره کرد. تمامی این موارد باعث شده‌اند قیمت خودرو به 50660 دلار برسد.موضوعی که وجود دارد این است که قیمت مرسدس در مقایسه با رقیب اصلی یعنی آئودی A3 خیلی تفاوت بزرگی ندارد. راندن خودروی ارباب حلقه‌ها هم 32500 دلار آب خواهد خورد و این درست بهای مدل پایه است. A کلاس فاقد تریم بوده و تنها پکیج‌های متنوع در دسترس است که همین امر سفارش خودرو را آسان‌تر می‌کند؛ اما مدل فول A3 پرستیژ که دارای پیشرانه‌ی 4 سیلندر توربوی 228 اسبی قوی‌تر و سیستم چهار چرخ محرک است ارزان‌تر از A220 ما بوده و قیمتی در حدود 48 هزار دلار دارد.موضوعی که وجود دارد این است که قیمت مرسدس در مقایسه با رقیب اصلی یعنی آئودی A3 خیلی تفاوت بزرگی ندارد. راندن خودروی ارباب حلقه‌ها هم 32500 دلار آب خواهد خورد و این درست بهای مدل پایه است. A کلاس فاقد تریم بوده و تنها پکیج‌های متنوع در دسترس است که همین امر سفارش خودرو را آسان‌تر می‌کند؛ اما مدل فول A3 پرستیژ که دارای پیشرانه‌ی 4 سیلندر توربوی 228 اسبی قوی‌تر و سیستم چهار چرخ محرک است ارزان‌تر از A220 ما بوده و قیمتی در حدود 48 هزار دلار دارد.نسل جدید A کلاس بالغ‌تر شده است. این خودرو ترکیبی از حس اسپورت و لاکچری بوده و نتیجه‌ی نهایی هم تولید خودرویی جذاب و سطح بالاست.
خودروی حاضر در تست به خاطر رینگ‌های 19 اینچی ای ام جی و کیت بدنه از دیگر نسخه‌ها متمایز می‌شود. همین موضوع در کابین هم دیده می‌شود. مدل حاضر در این تست از چرم سفارشی با طرح جذاب مشکی و سفید بهره برده است. سدان نقره‌ای ما همچنین دارای رنگ‌بندی مشکی و قرمز نیز هست. البته کابین این E کلاس کوچک با عناصر آلومینیوم واقعی تکمیل شده و برخی شکل‌های جالب همچون تهویه مطبوع گرد و ورودی‌های هوای سوکت مانند در آن به چشم می‌خورند. کابین خودرو فوق‌العاده زیباست.صندلی‌های جلو حمایت خوبی از بدن به عمل می‌آورند و راحت هستند. فضای سر خودرو خوب بوده و صندلی‌ها نیز تنظیمات زیادی دارند تا بهترین فضا و موقعیت سواری ایجاد شود. قطعاً عملکرد گرم و سرد شونده به بهبود وضعیت کمک می‌کند.اما صندلی‌های عقب نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. اگرچه شما می‌توانید دو فرد بزرگ‌سال را بدون دردسر خاصی در بخش عقب جای دهید اما فکر نمی‌کنیم در طولانی‌مدت همچنان احساس راحتی بکنند. شایان ذکر است خط سقف A کلاس در مقایسه با CLA مرسوم‌تر بوده و خمیدگی کمتری دارد. اگرچه صندلی‌های عقب کمی تنگ هستند اما ورود و خروج به آن آسان‌تر از CLA صورت می‌گیرد.فضای بار نیز نسبتاً کافی و مناسب بوده و 243 لیتر می‌باشد که کمتر از آئودی A3 است. فضاهای کوچک خوبی نیز در بخش‌های اصلی کابین تعبیه شده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به فضای زیاد روی درب‌ها و محفظه ذخیره‌ای بین کنسول مرکزی اشاره کرد. ما همچنین فضای جمع‌وجور زیر کنترل‌های سیستم تهویه مطبوع را دوست داریم. اینجا پد شارژ بی‌سیم گوشی هوشمند نیز قرار می‌گیرد.می‌توان یک هفته درباره‌ی تکنولوژی‌های A کلاس صحبت کرد. پس از بازخوردهای متنوعی که درباره‌ی سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX مرسدس A220 به دست آمد ما اینجا تأیید می‌کنیم که این سیستم هنوز هم همانند محصولی نهایی شده حس نمی‌شود. البته اکثر ویژگی‌های آن به خوبی کار می‌کنند. ناوبری واقعیت افزوده‌ی آن همچنان جذاب بوده و اینترفیس های فیزیکی MBUX بسیار احساس‌برانگیز هستند.در خلال بررسی این خودرو ما به‌طور منظم از کنترل‌های روی فرمان، تاچ پد مرکزی و خود صفحه مرکزی استفاده می‌کردیم. هر سه مورد احساس طبیعی و نرمی دارند. صفحه‌نمایش 10.3 اینچی دوتایی هم دوست‌داشتنی است.اما چهارمین اینترفیس مرسدس همچنان یک مشکل باقی‌مانده است. MBUX یکی از بهترین کنترل‌های صوتی را داراست اما خب دقت کافی را ندارد. این سیستم اکثر سؤالات را متوجه نمی‌شود و مدام تکرار می‌کند چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟A کلاس امتیازات خود را به خاطر تجهیزات استاندارد و سفارشی گوناگون و متنوعش دریافت می‌کند. هر دو سیستم اندروید اتو و اپل کارپلی وجود دارند. ما همچنین طرفدار پر و پا قرص سیستم نورپردازی قابل تنظیم مرسدس هستیم که دارای 64 رنگ گوناگون می‌باشد.همانند اکثر خودروهای کوچک امروزی، A کلاس دارای پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو است. این پیشرانه در C کلاس، GLC و دیگر محصولات مرسدس نیز بکار رفته اما قدرت کمتری دارد. توربوی پیشرانه تأخیر کمی داشته و خود پیشرانه خونسرد و آرام و دوست‌داشتنی است.

 
 
 

منبع مقاله : پدال

دیدگاه جدید