• Archive list

  همه چیز درباره‌ی فورد فوکوس RS

  فورد فوکوس، خصوصا در نسخه‌ی RS؛ یکی از بهترین هاچ‌بک‌های دنیا محسوب می‌شود. داستان رشد این خودرو از سال 2002 تا کنون، شنیدنی‌ است.
  تاریخ: 1396/5/31
 • Archive list

  محبوب ترین خودروهای آمریکا در سال 2017

  هر سال سازمان اتوپسیفیک از مردم آمریکا برای تعیین رضایت‌بخش‌ترین برند‌ و خودروها در گروه‌های مختلف، نظرسنجی می‌کند. در ادامه به بررسی نتایج این نظرسنجی در سال 2017 می‌پردازیم.

  تاریخ: 1396/5/30
 • Archive list

  پاشنه‌بلنـــد‌پوشان

  با بالاگرفتن تب شاسی‌بلند‌سواری، کم‌کم شاهد آن هستیم که خودرو‌سازان مختلف علاوه بر داشتن یک یا چند نماینده در این سگمنت پرطرفدار، نمونه‌های شبه‌شاسی‌بلندی از خودرو‌های‌ هاچ‌بک را نیز تولید می‌کنند.
  تاریخ: 1396/5/28
 • Archive list

  خداحافظی با خودروهای بنزینی تا سال 2040

  تعداد خودروهای برقی روز به روز در جهان در حال افزایش است و به مرور افراد بیشتری از آنها استقبال می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود کمتر از پنج سال دیگر در بسیاری از شهرهای جهان بتوان جایگاه سوخت خودروهای برقی را در سطح شهر و میان جایگاه‌های سوخت بنزین و گازوئیل به آسانی پیدا کرد. در این شرایط بنزین و گازوئیل دیگر رونق گذشته را نخواهند داشت.
  تاریخ: 1396/5/24
 • Archive list

  گیربکس CVT و تفاوت های آن با گیربکس معمولی

  سیستم انتقال قدرت متغیر(CVT) که به آن انتقال قدرت پیوسته هم گفته می‌شود، یک سیستم انتقال قدرت اتوماتیک است که به شکل یکپارچه نسبت‌ دنده را تغییر می‌دهد.
  تاریخ: 1396/5/23
 • Archive list

  از روغن‌سوزی در خودرو بیشتر بدانیم

  روغن سوزی به سوختن همزمان روغن موتور، بنزین و هوا در محفظه موتور احتراق می گویند که باعث افزایش مصرف سوخت، کاهش شتاب و توان موتور و افزایش آلاینده های اگزوز می گردد.
  تاریخ: 1396/5/21
 • Archive list

  هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟

  شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندا موتور در سال 1967، یعنی دقیقاً چهار سال پس از تأسیس ایران خودرو، بنیان گذاشته شد. این شرکت به عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت بزرگ «ساخت و ساز و مهندسی هیوندا» (Hyundai Engineering & Construction Company) کار خود را آغاز کرد. درست مثل ایران خودرو، شرکت هیوندا هم در ابتدا مونتاژ خودرو را در دستور کار خود قرار داد و این کار را با مونتاژ خودرو و کامیون‌های شرکت «فورد» شروع کرد. قیمت هیوندا در ایران و جهان همواره در طول این 40 سال از عوامل تاثیرگذار در موفقیت فروش آن بوده است. محصولات هیوندا اکنون، از قابل اطمینان‌ترین خودروهای جهان شناخته می‌شوند.
  تاریخ: 1396/5/17
 • Archive list

  سوبارو فارستر؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید

  تنوع برندها و واردکنندگان رسمی خودرو به کشورمان، هر روز بیشتر می‌شود و حالا سوبارو با مدل فارستر به ایران می‌آید. این کراس‌اور از محبوبیت خوبی در بازار جهانی برخوردار است . سابقه‌ی حضور سوبارو در کشورمان، محدود به اندک واردات محصولات این شرکت در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی است. هرچند که برای عامه‌ی مردم، نام سوبارو چندان شناخته شده نیست؛ جذابیت زیادی برای علاقه‌مندان حرفه‌ای خودرو دارد، چراکه نه‌تنها در بازار جهانی با سبد نسبتا کاملی از مدل‌های مختلف در کلاس‌های گوناگون شناخته می‌شود، از نظر کیفیت و قیمت نهایی هم مزیت‌های بسیار زیادی دارد.

  تاریخ: 1396/5/15
تا